Kancelaria Prawna Result

Aktualności

14.06 2019

Kazus bydła „na gigancie” – czyli o krowach z Ciecierzyc, które wybrały wolność

Podobno pierwsze zdanie w opowieści jest najważniejsze. Podobno ludzie myślą za pomocą opowieści, a nie faktów. Podobno im ta opowieść prostsza, tym lepiej. Niestety w opowieściach o uśmiercaniu zwierząt, nic nie jest proste. Nic nie jest takie jak się wydaje.

Czytaj więcej...

09.01 2019

Prawa zwierząt w 2018: ochrona, handel, choroby zakaźne

Nie wszyscy zwracają uwagę na kwestię zwierząt, ich ochrony, handlu nimi czy zwalczania ich chorób zakaźnych. Trochę szkoda bo w 2018 roku w tych tematach zrobiło się naprawdę ciekawie, chociaż i kuriozalnie równocześnie.

Czytaj więcej...

06.12 2018

Wigilijna opowieść o karpiu

Podobno ludzie myślą za pomocą opowieści, a nie faktów (Harari). Podobno im ta opowieść prostsza, tym lepiej. Niestety, w wigilijnej opowieści o karpiu, nic nie jest proste i oczywiste.

Czytaj więcej...

27.11 2018

Skąd się wzięło prawo?

Jak i kiedy homo sapiens został wielkim legislatorem? Tak wielkim, że zaczął regulować nie tylko normy swojego postępowania, ale także normy postępowania wobec prawie wszystkich innych przedstawicieli świata zwierzęcego.

Czytaj więcej...

11.10 2018

Artykuł Doktora Rudego w „Samorząd Terytorialny” nr 9/2018

W nowym wydaniu "Samorząd Terytorialny" nr 9/2018 polecamy artykuł, który "popełnił" dr Michał Rudy o programach opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.

Czytaj więcej...

16.05 2018

Religie a prawna ochrona zwierząt

Religie są zbiorem norm postępowania opartym o pewne wartości. Zbudowane są na przeświadczeniach, że coś jest słuszne, prawdziwe, wartościowe lub że coś się spełni. Być członkiem jakiejś społeczności religijnej to przede wszystkim wierzyć i działać zgodnie z przekonaniami wiary...

Czytaj więcej...

02.05 2018

Konferencja naukowa „Prawo zwierząt do ochrony przed cierpieniem. Prawo – etyka – filozofia”

W programie konferencji naukowej "Prawo zwierząt do ochrony przed cierpieniem. Prawo - etyka - filozofia", która odbędzie się 16 maja br. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, przewidziane jest między innymi wystąpienie dra Michała Rudego

Czytaj więcej...