Kancelaria Prawna Result

Aktualności

01.08 2019

„Traktat o uśmiercaniu zwierząt” – nowa książka dra Michała Rudego

W związku z wydaniem nowej książki autorstwa doktora Michała Rudego poniżej znajdą Państwo kilka informacji na jej temat a także link do formularza zamówienia.

Czytaj więcej...

18.03 2019

R. Pr. dr Michał Rudy został Kierownikiem Pracowni Prawa o Żywności i Prawa do Żywności powołanej na SWPS

Przy Wydziale Prawa SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, we współpracy z Kancelarią Prawną RESULT Witkowski Woźniak Mazur i Wspólnicy sp.k., powołana została Pracownia Prawa o Żywności i Prawa do Żywności, której Kierownikiem został r. pr. dr Michał Rudy.

Czytaj więcej...

11.10 2018

Plany gotowości, jako praktyczne narzędzie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt

Zadania związane ze zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt, przewidziane przez przepisy prawa, realizowane są w ramach określonej struktury administracji publicznej. W polskim porządku struktura ta tworzona jest przez organy administracji rządowej i obejmuje organy Inspekcji Weterynaryjnej, ministra właściwego do spraw rolnictwa, Radę Ministrów i wojewodów.

Czytaj więcej...

11.10 2018

Artykuł Doktora Rudego w „Samorząd Terytorialny” nr 9/2018

W nowym wydaniu "Samorząd Terytorialny" nr 9/2018 polecamy artykuł, który "popełnił" dr Michał Rudy o programach opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.

Czytaj więcej...

18.06 2018

Zapraszamy na studia podyplomowe „Prawo weterynaryjne i sanitarne” na Uniwersytecie SWPS.

Podstawowym założeniem dla powstania idei i stworzenia koncepcji studiów „Prawo weterynaryjne i sanitarne" było przygotowanie specjalistycznego programu kształcenia z zakresu poddziału prawa administracyjnego

Czytaj więcej...

29.05 2018

Studia „Prawo o żywności” na Uniwersytecie SWPS – Zapraszamy!

Zapraszamy wszystkich funkcjonariuszy publicznych z zakresu urzędowej kontroli żywności, przedstawicieli zawodów medycznych i lekarzy weterynarii, absolwentów prawa administracji, bezpieczeństwa żywności oraz technologii żywności i żywienia człowieka, dyrektorów i kierowników zakładów sektora spożywczego...

Czytaj więcej...

20.10 2017

Szkolenie ?Skuteczna i humanitarna metoda zmniejszenia populacji zwierząt bezdomnych w Polsce, w trosce o publiczne pieniądze?

11 października 2017 r. odbyło się w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli Szkolenie ?Skuteczna i humanitarna metoda zmniejszenia populacji zwierząt bezdomnych w Polsce, w trosce o publiczne pieniądze?.

Czytaj więcej...

12.07 2017

Wakacje także dla zwierząt

Kiedy temperatury powietrza są coraz wyższe, pozostawienie psa w samochodzie już po kilkunastu minutach może skończyć się dla niego tragicznie. W okresie letnim podobnych przypadków jest niestety więcej. Jak reguluje je prawo i jak przeciwdziałać nieodpowiedzialnemu zachowaniu? - tłumaczy dr Michał Rudy ze Szkoły Prawa Uniwersytetu SWPS oraz Kancelarii Prawnej Result.

Czytaj więcej...

11.07 2017

Żywność z fabryk-laboratoriów, czyli czy czeka nas wielka rewolucja ?postagrarna??

Żywność z laboratorium czy od rolnika? Czy taka możliwość wyboru sprawi, że czeka nas kolejna rewolucja agrarna? Parafrazując i trochę ironizując, chciałoby się powiedzieć za Francisem Fukuyamą, iż będziemy mieli do czynienia z końcem historii zbieractwa, łowiectwa, rolnictwa i hodowli zwierząt, które to formy pozyskiwania żywości towarzyszyły nam od milionów lat lub tysięcy lat.

Czytaj więcej...

10.07 2017

Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy o humanitarnej ochronie zwierząt?

W najnowszym ?Przeglądzie Prawa i Administracji?, nr 108/2017, pod tytułem ?Prawna ochrona zwierząt? dr Michał Rudy w Uniwersytetu SWPS Filia we Wrocławiu oraz Kancelarii Prawnej Result stara się odpowiedzieć na pytanie dlaczego potrzebujemy nowej ustawy o humanitarnej ochronie zwierząt.

Czytaj więcej...